Через несплату “Галицьким двором” підвищеного податку на землю, присвоєння адреси новозбудованій багатоповерхівці на Роксолани відклали. Виконавчий комітет Трускавецької міської ради не присвоюватиме адресу будинку, поки забудовник не сплатить існуючу на сьогоднішній день заборгованість.

Багатоповерхівка по вулиці Роксолани, 16, за словами посадовців управління архітектури та землекористування ТМР, була зведена з рядом порушень. Земельна ділянка, на якій збудований житловий будинок, перебуває в оренді у забудовника. Однак цільове призначення цієї землі – будівництво та обслуговування закладів готельно-курортного типу. Забудовник звів на земельній ділянці житловий будинок, не змінивши цільового призначення.

“Окрім того, будівництво об’єкту не вклалось в погоджений термін. Орендарю було нараховано підвищений податок на землю, так як об’єкт потрапив до розряду “довгобудів”. Орендар сплачував за оренду земельної ділянки, але не сплачував підвищену ставку податку. Заборгованість на сьогоднішній день складає близько 240 тисяч гривень. Якщо ми присвоємо адресу будівлі сьогодні, а орендар передасть будинок об’єднанню співвласників, міська рада вже не матиме впливу та можливостей повернути заборговані кошти” – зазначила начальник управління архітектури та землекористування ТМР Оксана Плахтій.

Тому рішення про присвоєння адреси житловому будинку виконавчий комітет одноголосно відклав. Адресу будівлі, за словами посадовців, присвоять тоді, коли забудовник змінить цільове призначення земельної ділянки та сплатить до місцевого бюджету додаткових 240 тисяч гривень.

Багатоповерхівка на вулиці Роксолани була зведена компанією “Галицький двір” і має 108 квартир. Загальна площа будівлі – понад 14 тисяч м2, з яких лиш 3 тис м2 – житлової площі. В ній передбачено також чимало офісних приміщень. За зведення цього житлового будинку в місцевий бюджет забудовником було сплачено 2, 5 млн. грн. пайової участі.

До слова, рішення Трускавецької міської ради  про нарахування підвищеної ставки податку на землю для “довгобудів”, які не вкладаються у визначений термін будівництва, було прийняте майже два роки тому. Його метою було стимулювання забудовників завершувати свої будівництва якомога швидше та не псувати імідж курортного міста об’єктами-довгобудами. Чимало бізнесменів-забудовників назвали рішення несправедливим та відмовляються сплачувати підвищений податок на землю. В адресу влади послідувало чималої критики та судові позови, які тривають досі.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina