Навчальні заклади, які впродовж минулого тижня перебували на карантині через низьку відвідуваність уроків школярами та сильні морози, знову приступають до навчального процесу.

Нагадаю, що рішення призупинити навчання в школах Трускавця було прийняте на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ще 21 лютого. Карантин оголосили до 1 березня, однак через низький температурний режим його продовжили до кінця цього тижня.

Втім, вчора наприкінці дня була оприлюднена офіційна інформація Міністерства освіти і науки України. Міністерство рекомендувало всім закладам вищої освіти, професійно-технічної освіти, загальноосвітнім школам та дошкільним закладам продовжити “вимушені канікули” та призупинити роботу з 2 до 7 березня включно. Таке рішення було прийнято на основі протоколу Кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості щодо настання кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації у період з 2 березня до 6 березня. Простіше кажуче, – з метою економії газу.

Однак, в офіційному повідомленні МОН йшлося про те, що рішення про призупинення чи продовження навчання повинен приймати безпосередньо кожен заклад, чи місцеві відділи освіти. Повідомлення Міносвіти носить лише рекомендаційний характер.

“Звертаємо вашу увагу, що безпосереднє рішення про призупинення роботи закладів вищої освіти приймає сам заклад у межах власної автономії. Відповідні рішення також мають прийняти й органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші заклади освіти”, – заявили у МОН.

Трускавецькі школи навчання таки відновлять. Після наради у відділі освіти, рішення про відновлення роботи навчальних закладів залишили в силі. Тож з понеділка по середу у школах в звичному режимі відбуватиметься навчальний процес. 8 та 9 березня для школярів будуть вихідними.

За словами освітян, карантин, що мав місце в школах, не відіб’ється на канікулах дітей та не забере у них суботніх вихідних. Відпрацювання пропущених годин відбудеться за рахунок ущільнення навчальної програми педагогами.

Ніна Федько

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina