Після перебування в теплих краях, в Україну повернулись лелеки. Підвищення температури повітря спровокувало зграї мігруючих птахів повертатись додому, однак тут їх застало різке похолодання. Активісти та зоозахисники закликають небайдужих людей, підгодовувати пернатих друзів та по можливості забирати виснажених птахів на перетримку.

Цими вихідними зграї лелек були помічені і на Дрогобиччині. 19 березня буськів бачили неподалік від Броницького сміттєзвалища. Про це повідомив заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник. За словами посадовця, в наступні дні на сміттєзвалище лелек може прибути ще більше. Але, щоб пережити негоду, птахам конче необхідна допомога людей.

«У минулі роки, коли також були морози і снігові замети, на сміттєзвалище лелекам з Дрогобича й інших навколишніх населених пунктів привозили їжу, – розповів Іван Мізерник. – Необхідно цей досвід використати і цього року. Нині є певні труднощі – сміттєзвалище заблоковане броницькими активістами. Можливо, громада с. Брониці зможе заопікуватись птахами».

Зоозахисники також наголошують на необхідності допомоги перелітним птахам. Кожен небайдужий, побачивши змерзлих лелек, може хоча б принести для них трохи їжі. Так, як снігопади не припиняються і впродовж кількох днів у нас триватиме морозна погода.

Тим часом соцмережі рясніють інформацією про змерзлих лелек, до порятунку яких долучились небайдужі люди не лише в нашому регіоні. У мережі Фейсбук навіть було створено громадські ініціативи для координації дії активістів та допомоги птахам, що потерпають від надмірного холоду та відсутності харчів.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina