Сьогодні відбулось перше засідання 16 сесії Трускавецької міської ради. Депутати проголосували чимало земельних питань та, у зв’язку з початком навчального року, виділили кошти на забезпечення 50%-вим харчуванням школярів 1-4 класів міських шкіл.

14237509_1125356674216344_374231503613701739_n 14212742_1125356727549672_445473194861263753_n

Оскільки з державного бюджету передбачено харчування дітей виключно пільгових категорій, то інші школярі змушені харчуватись платно. Щоб підтримати батьків та хоч трохи вирівняти ситуацію з харчуванням молодших класів, влада міста прийняла рішення виділити кошти на забезпечення 50%-го харчування школярів 1-4 класів.

Депутати від КУН спробували опротестувати таке рішення. “У нас є інформація, що батьків змушували писати згоду на 50%-ву оплату харчування їхніх дітей. Насправді ж, коли ініціативна група провела по школах опитування, виявилось, що батьки виступають за те, щоб харчування було безкоштовним” – зазначив Роман Бучкович та висловив пропозицію про те, щоб забезпечити харчування в розмірі 100%. Хоча, обираючи між 50%-во чи 100%-во безкоштовним харчуванням, не дивно, що батьки обрали другий варіант.

Однак, пропозиція депутата виявилась доволі невчасною, адже для того, щоб задовольнити дитяче харчування на 100% депутатам прийшлось би переглядати бюджет розвитку та забирати кошти з різних об’єктів, ремонт яких вже профінансували попередньо. “Ми забезпечуємо фінансування дитячого харчування в обсязі 50%. Це чимала сума для міста. І якщо порівняти з сусідніми Дрогобичем та Бориславом, то там з місцевого бюджету харчування дітей взагалі не фінансується. Ми ж виділили 50% і,я думаю, це буде непоганим стимулом для батьків, цікавитись харчуванням дітей” – зазначив міський голова Андрій Кульчинський.

Більшість депутатів підтримали ці аргументи, так як навіть 50%-ве харчування 1-4 класів обійшлося їм у понад мільйон гривень. Тим паче, що розкидання коштами бюджету розвитку може перетворитись у звичне їх проїдання, що потім стане на заваді втілення важливих для міста проектів.

Також депутати затвердили підвищення оплати праці для працівників Трускавецької школи-гімназії №2, в розмірі 10%. “Наші учні показали високі результати, ставали переможцями на обласних олімпіадах, на ЗНО показали не гірші результати за гімназистів Дрогобича та Борислава. Це при тому, що там повноцінні гімназії, а в нас навчальний комплекс-гімназія. Сьогодні, коли на роботу приходить молодий працівник,то заробітня плата в нього складає 2050 гривень. Для якіснішої роботи потрібен певний стимул” – зазначив директор школи-гімназії Роман Гудзеляк.

Депутати затвердили підвищення оплати праці педагогам НВК №2 на 10%. Однак підвищення стосуватиметься лише тих працівників, які мають уроки в гімназійному класі і нараховуватиметься лише за ці навчальні години.

Окрім підтримки вчителів гімназії, міська влада обіцяла виділити до дня вчителя 30 тисяч гривень з міського бюджету на премії кращим вчителям. Також в серпні відбувся тендер на близько 0,5 мільйона гривень на закупівлю техніки для шкіл міста. “За ці кошти буде придбано сучасну техніку, необхідну для навчання дітей: інтерактивні дошки, сучасні комп’ютери та ін. Ми повинні навчати дітей прогресивно і цікаво та йти в ногу з часом” – зазначив Андрій Кульчинський.

Нагадаю, що міською радою вікрито конкурс на заміщення посади завідувача відділу освіти, оскільки попередній очільник освітньої галузі міста-курорту нещодавно написав заяву про звільнення.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina